BikeParkPravidelná prevádzka

Bikepark VEĽKÁ RAČA – OŠČADNICA

Bikepark Veľká Rača – Oščadnica sa nachádza na severe Slovenska v Kysuckých Beskydách, 36 km severne od Žiliny. K dispozícií sú 4 trate, ktoré preveria zručnosti skúsenejších ale aj menej skúsených jazdcov.


TRATE


1. Family

Jednoduchá zelená trať vedie od vrcholovej stanice lanovky Dedovka po vytýčenej časti zjazdovky Košariská 1. Family trať je určená aj pre menej zdatných jazdcov. Neobsahuje náročné skoky ani prekážky a vedie prevažne po trávnatých plochách. Je vhodná aj pre zjazd na horských kolobežkách, ktoré si môžete zapožičať pri vrcholovej stanici lanovej dráhy Dedovka.

Obtiažnosť: Nízka
Dĺžka: 1300 m
Prevýšenie: 314 m


2. Free ride

Modrá trasa vedie od vrcholovej stanice lanovky Dedovka, po vytýčenej časti zjazdovky Košariská 2. a ). Trať pokračuje po lesnej ceste až k údolnej stanici lanovky. Táto zábavná trať je vhodná pre začiatočníkov i pre skúsených jazdcov. Obsahuje prírodné aj umelé skoky, vlny, drevené premostenia a klopené zákruty. Povrch je prírodný, obsahuje široké hlinené zákruty a prekážky.

Obtiažnosť: Stredná
Dĺžka: 3000 m
Prevýšenie: 314 m


3. Downhill

Na červenú Downhillovú trať sa napojíte z modrej Freeride trasy pri chate Čučoriedka.Trasa je určená len pre skúsených jazdcov. Obsahuje množstvo drevených prekážok, skokov a klopených zákrut. Povrch trate je prírodný a obsahuje drevené premostenia.

Obtiažnosť: Vysoká
Dĺžka: 600 m
Prevýšenie: 100 m


4. Downhill PRO

Najnáročnejšia čierna trať vedie od vrcholovej stanice lanovky Dedovka po prevažne hrubom prírodnom povrchu, cez upravenú lesnú cestu. Je určená pre pokročilých bikerov a závodníkov. Trať je vhodné využiť aj na organizáciu pretekov či tréningových kempov pre skúsených jazdcov. Obsahuje prírodné aj umelé prekážky, skoky, klopené zákruty a drevné premostenia.

Obtiažnosť: Vysoká
Dĺžka: 1800 m
Prevýšenie: 314 m


GALÉRIA

avatar
Back to top button
Close