BikeParkNepravidelná prevádzka

Bikepark AHOJ

GrasSki-Bike park

Bikepark Ahoj sa nachádza v príjemnej lokalite s jednoduchým prístupom z okolia Pieštan. Momentálne je k dispozícii 6 trás, na ktorých si prídu na svoje skúsenejší jazdci aj začiatočníci.

Areál buduje partia nadšencov, ktorí tu trávia množstvo svojho voľného času. Každá zo šiestich trás sa vyznačuje inou dĺžkou a náročnosťou. Vybrať si môžeš podľa zložitosti či počtu prekážok. Tento piešťanský raj bikerov sa nachádza v nadmorskej výške 246 metrov s celkovým prevýšením 124 metrov a vďaka pestrému výberu tratí láka bikerov zo širokého okolia.

Areál poskytuje aj ďalšie aktivity ako Horské kolobežky, Lyžovanie a Lyžovanie na tráve.

TRATE

1. KLOPKY

Ťažká, freeride slalomová trať plná klopených zákrut a skokov rôznych veľkostí, od malých až po skutočné monštrá. Je to jediná trať bikeparku, ktorá vedie celá po lyžiarskej zjazdovke. Vrchná časť je pomerne strmá, spodná má rovinatejší, bikrosový charakter.


2. HOPHOP

Ťažká trať, tzv. malá sestra „Klopiek“, vedúca po okraji lesa. Na tejto trati si užijete prevažne skoky a klopené zákruty. Lesná časť je ukončená masívnym dropom.


3. JÁROK

Trať strednej náročnosti, na ktorej si budete pripadať akoby ste jazdili na tobogane. Vďaka maximálne využitému prírodnému profilu kanála, môžete na tejto trati jazdiť z jednej strany na druhú, skoro ako na U-rampe. Nachádza sa v nej aj zopár vĺn na pobavenie.


4. ŠLAPAVÁ

Ľahká trať, ktorá ako jediná v lese umožňuje „prišliapnuť“ si do pedálov. Ide o singletrack s miernym sklonom. Keďže obsahuje jednoduché vlny a klopené zákruty, je vhodnou voľbou pre začiatočníkov.


5. DH

Ťažká no veľmi pestrá trať. Obsahuje všetko, čo vie miestny kopec ponúknuť. Skaly, korene, skoky, dropy a to všetko medzi stromami. Keďže aj najväčšie prekážky majú svoje obchádzky, túto trať zjazdí väčšina pokročilých jazdcov.


6. HORNÁ

Ľahká trať, ktorá je na začiatku jednoduchým singletrackom. V druhej polovici miernym sklonom naberá na rýchlosti a kľukatí sa k spodnej stanici vleku. Užijete si na nej vlny, klopené zákruty a aj niekoľko skokov, ktoré sa dajú prípadne v pohode obísť.


GALÉRIA

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close