BikeParkPravidelná prevádzka

Bikepark GRÚNIKY

V letnej sezóne 2015 bol v oravskom lyžiarskom stredisku SKI centrum Grúniky Sihelné otvorený úplne nový bikepark. Vďaka drsnej kráse oravských lesov a mega dávke adrenalínu je každá jazda oravským bike parkom určite nezabudnuteľným zážitkom.

Bike-park Grúniky vybudovali svojpomocne miestny nadšenci. Využitím prírodných daností spolu s drevenými prekážkami a terénnymi úpravami vytvorili kvalitné podmienky a priestor:

  • na tréning a rozvoj zručností profesionálnych, amatérskych i neskúsených jazdcov
  • na usporiadanie pretekov v zjazde na bicykloch na medzinárodnej úrovni
  • na adrenalínové jazdy a prekonávanie svojich hraníc
  • pre menej skúsených a rekreačných cyklistov, aj pre rodiny s deťmi
  • na pohodové jazdy nádhernou prírodou, vychutnávanie výhľadov, či pikniky

TRATE

Park pozostáva momentálne z ôsmich originálnych zjazdoviek, ktoré sú odstupňované podľa ich náročnosti. Začiatok tratí je na vrcholovej stanici vleku, kam sa kotvou vyveziete priamo na bicykli za široko-ďaleko najnižšiu cenu.

1. DH TRIAL

DH TRAIL patrí medzi technicky najnáročnejšie trate v bike-parku. Trať bola postavená pred závodom DH RACE, kde ju jazdci poriadne otestovali- samozrejme aj ona ich. Nachádza sa tu množstvo koreňových pasáží, ktoré vzbudzujú rešpekt, obrovský drevený wallride, ktorý je ukončený dropom, a veľa ďalších prekážok.


2. ENDURO

Táto trať bola vytvorená bez použitia akejkoľvek techniky a s minimálnymi terénnymi úpravami. Prakticky je to vyčistený les, kde sa vytvorila stopa. Nachádza sa v nádhernom prostredí lesa.


3. JAMA BIG AIR

JAMA BigAir trail je extrémne rýchla freerideová trať s obrovskými skokmi. Táto trať je určená výhradne pre skúsených jazdcov ktorý sa neboja lietať vysoko a ďaleko.

4. F1RST

F1RST je prvou traťou v bike-parku a jej dĺžka je 980 metrov. Je to rýchla, rôznorodá trať s množstvom freeridových i downhilových prvkov. Je špecifická najmä členitosťou terénu. Patrí medzi menej obtiažne trate v bike-parku a je prepojená s inými traťami.


5. NEW ID

NEW ID je rýchlejšia a skákavejšia varianta zjazdovej trate DH F1RST.


6. DETSKÝ PUMPTRACK

Pumptrack je jedinečný typ bikovej dráhy, ktorý namiesto šliapania využíva ako hnaciu silu pumpovanie (pohyb tela hore a dole). Tento je určený hlavne pre najmenších bikerov.

7. FUNTRACK

Je to stredne náročná freeridová trať, na ktorej zažijete veľa zábavy. Je dlhá 1100 metrov a obsahuje množstvo menších skokov, na ktoré si trúfne takmer každý. Zároveň je to najmladšia trať. Zatiaľ.


8. SKRATKA


GALÉRIA

2 1 vote
Celkové hodnotenie
guest
1 Comment
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
biker
biker
2 years ago
Celkové hodnotenie :
     

Klady: Prijemne prostredie, ustretovy chalani, snaha, primerana cena listka. Solidna restauracia.
Zápory: Z referovanych 8 trati je v skutocnosti 4,5 trate. Malo lavic. Pumptrack stylu pokosis-jazdis absolutne nevhodny pre deti. Nevhodne stredisko pre zaciatocnikov. Skor pre pokrocilych jazdcov ktory hladaju mnozstvo poletov. Neviem si tam predstavit zobrat rodinu s dietatom lebo by som jazdil iba sam.

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close