BikePark

BikePark JANOV

Novootvorený bike park Janov sa nachádza 13km od mesta Prešov. Momentálne ponúka 4 trate – Family trail, Funtrail a dve AIR DH trate. Súčasťou bike parku je aj pumptraková trať.

Myšlienka vybudovania bike parku vznikla v hlave jedného z členov High Riders a tak začitakom roka 2016 začali hrubé práce na prvej trati s názvom „Funtrail“, ktorá obsahuje prvky family trate, ale aj náročnejšie pasáže s drevenými a hlinenými klopkami a dropmi. Súčasťou trate je aj 18 metrový drevený most a 36 m wallride. Po jej dokončení sa tu uskutočnil prvý pretek „The Royal Family Cup“ na ktorom sa zišiel slušný počet pretekárov.

Otvorenie bike parku sa uskutočnilo 2.7.2016. Od vtedy v ňom High Riders zorganizovali už niekoľko zaujímavých podujatí a v týchto aktivitách hodlajú naďalej pokračovať aj v budúcnosti.

V bike parku je okrem výstavby ďalších tratí – downhill + downtown, enduro, freeride, joy ride, slopstyle, funpit, dual vízia vytvoriť zábavný park, ktorý bude okrem bike parku obsahovať aj iné rekreácie určené pre rodinný oddych v lone prírody, kde sa budú môcť návštevníci posilniť, oddýchnuť si, alebo sa minimálne schovať pred nepriaznivým počasím.

Novinkou je pumptraková dráha na vrchole, ktorá je pre skúsených skvelou zábavou a pre začiatočníkov výborným tréningom práce s telom a plynulým prejazdom vlnami i klopenkami.

V okolí strediska je vyznačených viac ako 130km horských cyklotrás, na ktorých si prídu na svoje tak začiatočníci a príležitostní cyklisti, ako aj skúsení crosscountry a all mountain jazdci. Aktuálnym prírastkom k existujúcim cyklotrasám je singletracková trasa s názvom SkočkyKočky. Horskí cyklisti sa na ňu môžu napojiť v Prešove pod Malkovskou hôrkou, prechádza mestskými lesmi a končí na Dúhovej ulici.
Na jej výstavbe sa podieľali dobrovoľníci občianskeho združenia SloMBA, pričom im mesto Prešov poskytlo priestor na realizáciu.


TRATE


FUNTRAIL

Skúsenejších jazdcov poteší Freeride trať vedená cez lúčny i lesný terén s koreňmi i strmšími časťami.


DOWNHILL

Najrýchlejšie i najnáročnejšie sú dve AIR DH trate s ťažšími úsekmi a prekážkami určené hlavne skúseným jazdcom.

FAMILY TRAIL

K dvom vybudovaným cyklistickým tratiam pribudla tretia s názvom Family trail.
IIde o rodinnú trať, kde si môžu ľudia bezpečne vyskúšať, aké to je, sedieť na bicykli v teréne.


GALÉRIA


Hodnotiť

avatar

Pozri si tiež

Close
Close
Close