BikeParkPravidelná prevádzka

Bikepark KÁLNICA

Bikepark v obci Kálnica pri Novom Meste nad Váhom je centrum pre milovníkov adrenalínu a zjazdovej cyklistiky. Je otvorený 8 mesiacov v roku (od marca do októbra) a preto patrí k najdlhšie otvoreným bikeparkom počas roka na Slovensku.

Návštevníkom ponúka:

 • Najväčší počet tratí – 18
 • Air bag – 14x10x4 m
 • Možnosť jazdiť 14 MTB disciplín
 • Osvetlená časť bikeparku umožňuje jazdy vo večerných hodinách
 • Gravity trails (Slovenský pohár, Austrália, Fox, Comeback, Era, Vito, Super Enduro)
 • Enduro trails (Super Enduro, Enduro okruhy)
 • Pump park (Horný PumpTrack, Grill n Pump, Dual PumpTrack, Dual-duel slalom, 4X-4down)
 • Jazdy na objednávku so skúsenými inštruktormi
 • Bikepark biková škôlka pre deti, biková škola a bike kempy.
 • Požičovňa bicyklov rôznych kategórií
 • Obchod a servis bicyklov

V areáli DEMA bikepark Kálnica sa každoročne organizuje niekoľko prestížnych bikerských podujatí, ako obľúbený Bike Fest-u a v rámci neho Svetový pohár v Slope Style. Medzi ďalšie obľúbené akcie patrí medzinárodný šesť kolový DH seriál pod názvom Moravsko-Slovenský DH Cup, Majstrovstvá Slovenska vo four crosse/ 4X, Prvý DH pretek sezóny, Mikulášske retro závody, Súťaže v natáčaní bikových videí, Enduro závody, Časovka na hrad Beckov. Bikepark je tiež zaradený v Považsko – Valašskej MTB maratónskej sérii.


TRATE

[googlemap src=“https://www.google.com/maps/d/embed?mid=166JhDl_p6E70L3VIGkevtutMGzc“]


1. Slovenský pohár

Historický prvá zjazdová trať, na ktorej sa v minulosti konali niekoľko krát preteky Slovenského poháru. Od toho je odvodený aj jej názov. Najvýstižnejšia charakteristika trate je „Air DH“, keďže jazdec na tejto trati je viac vo vzduchu ako na zemi. Trať je zjazdná pre všetkých, nakoľko skoky sa dajú obchádzať, ale ten ozajstný pôžitok zažijú až pokročilejší jazdci ktorí si ju naskáču skok za skokom. Trať je veľmi rytmická a príjemná, technicky náročnejšou sa stáva až keď treba naháňať stotiny v pretekových podmienkach.


2. Austrália

Je klasická rýchla a otvorená zjazdová trať s minimom umelých prekážok. Najvýraznejšou črtou tejto trate je veľmi strmý a úzky úsek v strede trate, ktorý si zamilujú všetci vyznávači prudkých a rozbitých tratí. Austrália je väčšinou veľmi suchá a i po daždi sa na nej rýchlo opäť práši, podľa čoho aj vznikol jej názov.


3. Fox

Ak máte radi všetky typy točiek a radi skáčete z jednej do druhej, potom FOXa je presne pre Vás. V základe je to nenáročná trať vhodná na zahriatie, ale tak isto sa dá jazdiť do zbláznenia a cibriť svoju techniku prejazdu zákrut. Okrem zákrút na Vás čaká aj viacero skokov, takže sa nudiť určite nebudete! Trať lemuje množstvo líščích nor, z čoho pochádza jej názov…alebo ste si si mysleli že ide o známu bajkovú značku?


4. Comeback

Trať je pomenovaná na počesť návratu jedného známeho bikera na DH scénu. Comeback je zjazdová trať, ktorej najvýraznejšia črta je strmý úsek medzi starými čerešňami a následný traverz. Na chvíľu sa vynára pri štarte dualky, čo sa dá využiť a napojiť sa na ňu, alebo môžte pokračovať opäť do lesa plného preťažení. Vďaka traverzom a koreňom je technicky náročnejšia a vie potrápiť hlavne v mokrejších podmienkach.


5. ERA

Trať a tiahne vľavo od trate Austrália hlbšie do lesa. Je veľmi rytmická, na začiatku plytšia ako Austrália, ale zároveň veľmi rýchla. Jazdcovi neponúka veľa možnosti na oddych nakoľko obsahuje veľké množstvo prvkov.Po plytšom začiaku sa charakter mení a nasleduje množstvo prepružení a horizontov. Užijete si taktiež veľa klopených zákrut, skokov i menší rockgarden. V poslednej časti sa pripája trať Austrália. Prednosť tu má jazdec z trate ERA.


6. Vito

Je freeridová trať plná točiek a skokov, ktorá dostala názov na pamiatku po udalostiach zo 7.5.2011 v bikecentre. Začiatok ma spoločný s traťou FOX, po vjazde do lesa sa odpája vpravo a následne sa vinie kanálom, ktorý ponúka množstvo prírodných klopeniek za sebou. Svojou povahou je to trať pre skúsených jazdcov s vyššou obtiažnosťou nakoľko neobsahuje obchádzky. Vito je veľmi obľúbená trať aj pre svoj zaujímavý záver – „Pro Line“ – 5 skokov za sebou.


7. Super Enduro

Je mierne náročný singltrek s hladkým povrchom a veľkým množstvom vĺn a klopených zákrut. Poskytuje zábavu ale zároveň aj výzvy pre bikerov všetkých kategórii. Trať je kopírovateľná bez hrán a dropov a preto je vhodná pre začínajúcich bikerov. Na druhej strane v rýchlom tempe ide o 2 minútový šprint, ktorý preverí okrem vašej techniky aj vašu kondíciu. Super Enduro je prvá trať pribúdajúcich endurových okruhov a okrem jazdenia za pomoci vleku si teda budete môcť nakombinovať vlastný EN/XC okruh.


13. Mamasita


16. Slopestyle


17. AIR LINE


18. Funny enduro


Pumptrackig in da Kálnica

Pumptracky su v zahraničí veľmi obľúbené a rozšírené a preto Kálnica Vám ako prvý bikepark na Slovensku tento nový spôsob jazdenia prináša. Jedná sa o nekonečnú trať na ktorej jazdec získava rýchlosť bez pedálovania – „pumpovaním“ vlniek a klopeniek. Ponúka nesmierne množstvo možností od kopírovania cez manuály až po preskakovanie z vlnky do vlnky z točky do točky. Čím viac možností tým viac zábavy a viac tréningu. Práve na tréning celého tela a zároveň techniky jazdy je pumptrack tak jedinečný. Pokiaľ sa jazdí v plnom nasadení tak sa jedná o anaeróbnu aktivitu, inými slovami šprint. Na druhej strane ponúka zábavu tak deťom a začiatočníkom ako aj profesionálnym 4X či bikros jazdcom.

V zadnej časti areálu sa nachádza „Horný PumpTrack“ s viacerými okruhmi a veľkým množstvom prepojení. Vnútorný okruh je úplne samostatný ale da sa naň a rovnako z neho odpojiť a tak nakombinovať i viac ako minútu trvajúci jeden okruh. Vonkajší okruh trvá najrýchlejším jazdcom niečo pod 15 sekúnd. Všetky okruhy sú jazditeľné z oboch strán a tak ponúkaju o to viac zábavy. Ak si chcete dobre zaskákať odpojte sa na lavičky popri ceste, zakončené klopenkou. Toto pokračovanie pump tracku tvorí 90m rovinu na ktorej sa dá nájsť 9 skokov a sebou. Prvý z klopky, posledný do klopky. Chcete si zajazdiť s kamošmi na pumptracku „head-to-head“? Tak to si nesmiete nechať újsť našu poslednú novinku Dual Pump Track. Dual Pump bol dokočený na jeseň 2013 pred ukončením MS DH Cupu. A čo tak Grill & Pump? Na takéto príležitosti máme další mini pumptrack priamo za bufetom s ohniskom a grilom!


Horný PumpTrack

Prvý pumptrack bikeparku, ktorého história začína na jeseň 2011. Okrem hlavného vonkajšieho okruhu, ktorý má približne 15 sekúnd ponúka aj veľmi plytký vnútorný okruh v tvare trojuholníka na ktorom nieje problém urobiť desiatky koliečok bez upadnutia do kómy 🙂 Pomocou troch „bowlov“ je možné okruhy kombinovať a otáčať sa tak, že vzniká nesmierne množstvo kombinácii a preto ani keď dokonale zvládnete všetky kombinácie na vonkajšom okruhu, nemôžete sa začať nudiť!


Grill n Pump

Mini Pumptrack za bufetom vznikol pred Bikefestom 2013. Je to najlahší pump okruh v bikeparku vhodný pre namenších bikerov na odrážadlách. Vďaka plytkému charakteru a šírke stopy 2m je výborný na učenie, ale na svoje si prídu aj skúsenejší jazdci, ktorí dokážu aj čo to poskákať. Poloha v blízkosti bufetu ho predurčuje na nočné Pump & Grill parties 🙂


Dual PumpTrack

Radi pumpujete a zároveň súťažite? Je tu pre Vás naša posledná novinka. 125m dlhý, 3m široký DualPumptrack. Dve samostatné trate,dve rytmické rovinky. Prvá krásna oblá pumptracková rovina, dve klopky vpravo, esíčko, dve klopky vľavo a 60 metrov dlhá technická rovina bikrosového charakteru zakončená skokom ponad klopku preverí každého techniku. Toto si nemôžete nechať újsť!


Dual-duel slalom

Práve prostredníctvom dualu sa tu pred viac ako 20timi rokmi začali písať naše ale aj slovenské dejiny MTB a zjazdu horských bicyklov. Pri prvých pretekoch si to rozdal ešte lyžiar na tráve s bikerom, ktorý vtedy prehral ale od tej chvíle sa u nás bicykle udomácnili. Na ukončení prvého ročníka CTM Moravsko Slovenského DH Cupu bol súčasťou aj pretek na starej trati v duale a dueli. Ohlasy bolli tak veľké, že sme hneď pristúpili k rekonštrukcii tejto trate a Dual-Duel sa stal kráľovskou disciplínou na nasledujúcich ročníkoch Bikefestu.


4X/4Down

Fourcrossová trať Bikeparku Kálnica vznikla na jar roku 2012. Je to plnohodnotná závodná trať, na ktorej sa počas roka usporadúva niekoľko lokálnych pretekov, ale aj preteky Slovenského pohára, či Majstrovstvá Slovenska. Okrem tradičných prekážok ako sú vlny, dvojky, dropy, či 10m dlhý step-down, má táto trať aj rock garden a lesnú sekciu. Samotná 4X trať končí pri napojení na trať Slovenská Pohár, avšak zvykne sa jazdiť ako 4Down až do konca.


GALÉRIA

5 1 vote
Kvalita a počet tratí
4 1 vote
Služby
5 2 votes
Celkové hodnotenie
guest
2 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Andrej / www.bicyklizmus.sk
Andrej / www.bicyklizmus.sk
2 years ago
Celkové hodnotenie :
     

Klady: Napriek pomerne krátkemu vleku a kopcu je to asi najlepší slovenský bikepark. Všetky možné trate (udržiavané po celý rok), vždy dobrá atmosféra, dobrá dostupnosť a možnosť zajazdiť si takmer celý rok.
Zápory: Nebikeri v stredisku nemajú čo robiť. Bufet priemerného gasto gurmána rozhodne neoslní. Naposledy chýbala možnosť umyť bike.

Mino
Mino
1 year ago

Kvalita a počet tratí :       Služby :       Celkové hodnotenie :       Obrovský počet tratí, na ktorých je nasekaných kopec prvkov skvelo vynahradia krátkosť kopca. Takže sa tam zabavý a vyblázni každý. Kopa klopiek, rôznych skokov vĺn či dvojákov, všetkých veľkosti a náročnosti pohladkajú každú bajkerskú dušu ale aj dušu kolesa, nakoľko je o trate parádne starané a sú stale vyšejpované, takže flow je tam taký, že ho môžu rozdávať. Je to čisto bikepark, takže nebiker tam moc nemá čo robiť ale ak si šlapač tak tratí v okolí je hodne. V stredisku stále pribúdajú nové traťe a prvky.… Read more »

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close