BikeParkPravidelná prevádzka

BikePark KOLIBA

Slobodný biker o.z.

Bike park Koliba sa nachádza na Železnej studničke – Kamzík neďaleko Bratislavy. K dispozícií sú 3 trate – Rohatka, Driver 8, Blue Trail.

Občianske združenie Slobodný Bajker je mimovládna nezisková organizácia, ktorú založil Juraj „Enjoy“ Rafajdus v roku 2004. Vznikla za účelom legalizácie, rekonštrukcie a výstavby cyklistického zjazdového chodníka Rohatka na Železnej Studničke – Kamzik v Bratislave.

Začiatkom roka 2005 s podporou Mestských Lesov v Bratislave občianske združenie Slobodný Bajker zlegalizovalo cyklistický chodník Rohatka. Po legalizácii bolo potrebné Rohatku kompletne zrekonštruovať a zároveň postavať 1km dlhý úsek od lúky po koniec trate na Železnej Studničke – Rotunda. S pomocou miestnych bajkerov a odpracovania 1200 hodín sa občianskemu združeniu Slobodný Bajker podarilo v júli 2005 úspešne otvoriť prvú oficiálnu cyklistickú zjazdovú trať na Slovensku.

Odvtedy Slobodný Bajker o.z. prevádzkuje a udržiava cyklistickú zjazdovú trať Rohatka. V júni 2013 chalani úspešne otvorili druhú trať s názvom Driver 8 a pri tejto príležitosti vznikol Verejný Bikepark Koliba – Slobodný Bajker o.z.


TRATERohatka

DH (DownHill) / FR (FreeRide) trať obsahuje strmé pasáže s rogardenmi, klopené zákruty dvojvlny a gapy. Štart trate sa nachádza na drevenej rampe pri vrcholovej stanici lanovky na Kamzíku. Trať prebieha smerom na západ cez oblasť Bukva. Ďalej pokračuje smerom na Železnú Studničku k objektu „Rotunda“, kde sa nachádza ukončenie trate.

Štart trate: 427m n.m.
Cieľ trate: 202m n.m.
Prevýšenie trate: 225m n.m.
Celková dĺžka trate: 1920m.


Driver 8

FR (FreeRide) trať na ktorej nájdete veľké lavice, gap, dvojvlny, drevené mostíky a transfery. Štart trate sa nachádza na drevenej rampe pri vrcholovej stanici lanovky na Kamzíku. Začiatok trate je spoločný s Rohatkou až po drevený mostík, kde sa Driver 8 odpája doprava. Trať prebieha smerom na sever cez mostík ponad náučný chodník. Ďalej pokračuje smerom k prejazdu cez potok kde sa končí napojením na chodník k údolnej stanici lanovky na Železnej Studničke.

Štart trate: 427m n.m.
Cieľ trate: 250m n.m.
Prevýšenie trate: 177m n.m.
Celková dĺžka trate: 1350m.


Blue Trail

Je ľahká cyklistická zjazdová trať z nízkou obtiažnosťou určená pre začínajúcich horských cyklistov. Na trati nájdete kopec klopených zákrut lavíc a dvojvĺn. Štart trate sa nachádza na pravej strane pred informačnou tabulou na štartovacej rampe. Trať sa kľukatí cez lúku a lesný porast popri lanovke. Ukončenie traťe je na širokom chodníku, ktorý vedie k údolnej stanici lanovky na Železnej Studničke.

Štart trate: 427m n.m.
Cieľ trate: 250m n.m.
Prevýšenie trate: 177m
Celková dĺžka trate: 1560m


GALÉRIA


Hodnotiť

avatar

Pozri si tiež

Close
Close
Close