BikeParkPravidelná prevádzka

Bikepark VEĽKÁ RAČA – OŠČADNICA

Bikepark Veľká Rača – Oščadnica sa nachádza na severe Slovenska v Kysuckých Beskydách, 36 km severne od Žiliny.

K dispozícií je 5 vyznačených tratí pre zjazd na horských bicykloch v celkovej dĺžke až 10,6 km. Na svoje si prídu rodiny s deťmi aj skúsení jazdci. Náročnejšie trate obsahujú prírodné aj umelé skoky, vlny či klopené zákruty a ich povrch je prevažne prírodný.

Na „Štart“ tratí sa pohodlne aj s bicyklom vyveziete štvorsedačkovou lanovkou v Dedovke. Súčasťou Bike parku sú aj úseky vhodné pre adrenalínovú jazdu na horských kolobežkách – trať Family. Kolobežku si požičiate pri výstupe z lanovky hneď vedľa ďalších atrakcií. Môžete si vyskúšať aj jazdu na najdlhšej bobovej dráhe v strednej Európe či iné atrakcie.


TRATE


1. Enduro

Táto Enduro trať, ktorá je označená červenou farbou, začína z lokality Marguška. Na začiatok trate sa môžete dostať tak, že sa vyveziete štvorsedačkovou lanovkou na vrcholovú stanicu v časti Dedovka a odtiaľ si „vyšlapete“  650 metrov k ďalšej lanovke s názvom Marguška, kde trať začína. Trasa je určená najmä pre skúsených jazdcov. Obsahuje množstvo drevených prekážok, skokov a klopených zákrut. Povrch trate je prírodný a obsahuje drevené premostenia.

Obtiažnosť: Stredná až vysoká
Dĺžka: 2000 m
Prevýšenie: 337 m


2. Downhill PRO

Najnáročnejšia čierna trať začína od vrcholovej stanice lanovky Marguška, rovnako ako červená trať Enduro. Vedie po prevažne hrubom prírodnom povrchu, cez upravenú lesnú cestu. Je určená pre pokročilých jazdcov. Trať je vhodné využiť aj na organizáciu pretekov či tréningových kempov pre skúsených pretekárov. Obsahuje prírodné aj umelé prekážky, skoky, klopené zákruty a drevené premostenia. Túto letnú sezónu sa môžete tešiť aj na nové mostíky s doskokom až 12 metrov.

Obtiažnosť: Vysoká
Dĺžka: 1800 m
Prevýšenie: 337 m


3. Free ride

Modrá trať vedie od vrcholovej stanice lanovky Dedovka  po lesnej ceste až k dolnej stanici lanovky. Táto trať je stredne náročná, jazdu si užijú  skúsení a aj menej zdatní bikeri. Obsahuje prírodné aj umelé skoky, vlny, drevené premostenia a klopené zákruty. Povrch je prírodný, obsahuje široké hlinené zákruty a prekážky.

Obtiažnosť: Stredná
Dĺžka: 1400 m
Prevýšenie: 314 m


4. Family

Jednoduchá zelená trať vedie od vrcholovej stanice lanovky Dedovka po jej dolnú – nástupnú stanicu. Family trať je určená aj pre menej zdatných jazdcov. Neobsahuje náročné skoky ani prekážky a vedie prevažne po trávnatých plochách. Je vhodná aj pre zjazd na horských kolobežkách, ktoré si môžete zapožičať pri vrcholovej stanici lanovej dráhy Dedovka.

Obtiažnosť: Nízka
Dĺžka: 1700 m
Prevýšenie: 314 m


5. MOUNTAIN

Žltá trať je nenáročná, vhodná aj pre rodiny s deťmi. Je to najdlhšia trať a začína rovnako ako predchádzajúce trate z vrcholovej stanice lanovky Dedovka.Povrch je prírodný, hlinený a miestami trávnatý.  Jazdu s miernym adrenalínom si zaručene užijete.

Obtiažnosť: Nízka
Dĺžka: 3700 m
Prevýšenie: 314 m


GALÉRIA

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close