Bike park

Janov

Otvorený (sezóna) Slovensko Nepravidelná prevádzka

Celkové hodnotenie:

18

Popis

Bikepark Janov sa nachádza 13km od mesta Prešov. 


Myšlienka vybudovania bike parku vznikla v hlave jedného z členov High Riders a tak začitakom roka 2016 začali hrubé práce na prvej trati s názvom „Funtrail“, ktorá obsahuje prvky family trate, ale aj náročnejšie pasáže s drevenými a hlinenými klopkami a dropmi. Súčasťou trate je aj 18 metrový drevený most a 36 m wallride. Po jej dokončení sa tu uskutočnil prvý pretek „The Royal Family Cup“ na ktorom sa zišiel slušný počet pretekárov.

V bike parku je okrem výstavby ďalších tratí – downhill + downtown, enduro, freeride, joy ride, slopstyle, funpit, dual vízia vytvoriť zábavný park, ktorý bude okrem bike parku obsahovať aj iné rekreácie určené pre rodinný oddych v lone prírody, kde sa budú môcť návštevníci posilniť, oddýchnuť si, alebo sa minimálne schovať pred nepriaznivým počasím.

Novinkou je pumptraková dráha na vrchole, ktorá je pre skúsených skvelou zábavou a pre začiatočníkov výborným tréningom práce s telom a plynulým prejazdom vlnami i klopenkami.

V okolí strediska je vyznačených viac ako 130km horských cyklotrás, na ktorých si prídu na svoje tak začiatočníci a príležitostní cyklisti, ako aj skúsení crosscountry a all mountain jazdci. Aktuálnym prírastkom k existujúcim cyklotrasám je singletracková trasa s názvom SkočkyKočky. Horskí cyklisti sa na ňu môžu napojiť v Prešove pod Malkovskou hôrkou, prechádza mestskými lesmi a končí na Dúhovej ulici.Na jej výstavbe sa podieľali dobrovoľníci občianskeho združenia SloMBA, pričom im mesto Prešov poskytlo priestor na realizáciu.


Profil

Lokalita: 082 42 Janov, Slovensko
Sezóna: Máj -> Október
Otváracie hodiny: Nepravidelná prevádzka. Odporúčame sledovať profil na FACEBOOKu, kde sú zverejnené dátumy pojazdov
Lístok: Celodenný lístok: 6eur
FACEBOOK Email

Trate

Momentálne ponúka 4 trate – Family trail, Funtrail a dve AIR DH trate. Súčasťou bike parku je aj pumptraková trať.

FUNTRAIL


Skúsenejších jazdcov poteší Freeride trať vedená cez lúčny i lesný terén s koreňmi i strmšími časťami.

DOWNHILL


Najrýchlejšie i najnáročnejšie sú dve AIR DH trate s ťažšími úsekmi a prekážkami určené hlavne skúseným jazdcom.

FAMILY TRAIL


K dvom vybudovaným cyklistickým tratiam pribudla tretia s názvom Family trail. Ide o rodinnú trať, kde si môžu ľudia bezpečne vyskúšať, aké to je, sedieť na bicykli v teréne

Galéria

Galéria obrázkov z Bikeparku Janov

Hodnotenia

Hodnotenia Bikeparku Janov. Odhodnotiť Bikepark môžeš aj Ty kliknutím na "Pridať hodnotenie".

Example invalid feedback text
Meno alebo prezívku budeme zobrazovať pri Tvojom komentári.
Tvoju emailovú adresu nebudeme nikde zobrazovať.
Image Description
Mino
2018-05-30 19:33:51

Skvelý bikepark s úžasnou atmosférou perfektným prístupom a veľmi milými ľudmi s ľudským prístupom. Trate sú hravé rozmanité a hlavne stále udržiavané v top stave. Na svoje si prídu aj tí ktorý majú radi veľké skoky, malé sú tam samozrejme tiež, pre začiatočníkov či menje zdatných bajkerov. Všetky skoky sa dajú obchádzať, ak sa na ne ešte necítite alebo si to potrebujete najazdiť. Dalšie trate sa stavajú a niečo z tých starých sa má ešte upraviť a dokončiť. Zajazdíte si tam úplne luxusne. Bufet je zatiaľ, taký základný niečo na pitie, prípadne keks či čipsy. Tento bikepark rozhodne navštívte určite sa Vám zapáči, pretože je to tam parádny chill v skvelej rodinnej atmosfére a pohody. ENJOY!!!

© 2020 Bikeparky.sk. Všetky práva vyhradené · info@bikeparky.sk