Bike park

Kálnica

Otvorený (sezóna) Slovensko Pravidelná prevádzka

Celkové hodnotenie:

20

Popis

Bikepark v obci Kálnica pri Novom Meste nad Váhom je centrum pre milovníkov adrenalínu a zjazdovej cyklistiky. Je otvorený 8 mesiacov v roku (od marca do októbra) a preto patrí k najdlhšie otvoreným bikeparkom počas roka na Slovensku.


Návštevníkom ponúka:

 • Najväčší počet tratí – 18
 • Air bag – 14x10x4 m
 • Možnosť jazdiť 14 MTB disciplín
 • Osvetlená časť bikeparku umožňuje jazdy vo večerných hodinách
 • Gravity trails (Slovenský pohár, Austrália, Fox, Comeback, Era, Vito, Super Enduro)
 • Enduro trails (Super Enduro, Enduro okruhy)
 • Pump park (Horný PumpTrack, Grill n Pump, Dual PumpTrack, Dual-duel slalom, 4X-4down)
 • Jazdy na objednávku so skúsenými inštruktormi
 • Bikepark biková škôlka pre deti, biková škola a bike kempy.
 • Požičovňa bicyklov rôznych kategórií
 • Obchod a servis bicyklov
V areáli DEMA bikepark Kálnica sa každoročne organizuje niekoľko prestížnych bikerských podujatí, ako obľúbený Bike Fest-u a v rámci neho Svetový pohár v Slope Style. Medzi ďalšie obľúbené akcie patrí medzinárodný šesť kolový DH seriál pod názvom Moravsko-Slovenský DH Cup, Majstrovstvá Slovenska vo four crosse/ 4X, Prvý DH pretek sezóny, Mikulášske retro závody, Súťaže v natáčaní bikových videí, Enduro závody, Časovka na hrad Beckov. Bikepark je tiež zaradený v Považsko – Valašskej MTB maratónskej sérii.

Pumptrackig in da Kálnica
Pumptracky su v zahraničí veľmi obľúbené a rozšírené a preto Kálnica Vám ako prvý bikepark na Slovensku tento nový spôsob jazdenia prináša. Jedná sa o nekonečnú trať na ktorej jazdec získava rýchlosť bez pedálovania – „pumpovaním“ vlniek a klopeniek. Ponúka nesmierne množstvo možností od kopírovania cez manuály až po preskakovanie z vlnky do vlnky z točky do točky. Čím viac možností tým viac zábavy a viac tréningu. Práve na tréning celého tela a zároveň techniky jazdy je pumptrack tak jedinečný. Pokiaľ sa jazdí v plnom nasadení tak sa jedná o anaeróbnu aktivitu, inými slovami šprint. Na druhej strane ponúka zábavu tak deťom a začiatočníkom ako aj profesionálnym 4X či bikros jazdcom. 

V zadnej časti areálu sa nachádza „Horný PumpTrack“ s viacerými okruhmi a veľkým množstvom prepojení. Vnútorný okruh je úplne samostatný ale da sa naň a rovnako z neho odpojiť a tak nakombinovať i viac ako minútu trvajúci jeden okruh. Vonkajší okruh trvá najrýchlejším jazdcom niečo pod 15 sekúnd. Všetky okruhy sú jazditeľné z oboch strán a tak ponúkaju o to viac zábavy. Ak si chcete dobre zaskákať odpojte sa na lavičky popri ceste, zakončené klopenkou. Toto pokračovanie pump tracku tvorí 90m rovinu na ktorej sa dá nájsť 9 skokov a sebou. Prvý z klopky, posledný do klopky. Chcete si zajazdiť s kamošmi na pumptracku „head-to-head“? Tak to si nesmiete nechať újsť našu poslednú novinku Dual Pump Track. Dual Pump bol dokočený na jeseň 2013 pred ukončením MS DH Cupu. A čo tak Grill & Pump? Na takéto príležitosti máme další mini pumptrack priamo za bufetom s ohniskom a grilom!


Profil

Lokalita: 916 37 Kálnica, Slovensko
Sezóna: Marec -> Október
Otváracie hodiny: Piatok, Sobota, Nedeľa a štátne sviatky: 10:00-17:00
Lístok: Časovo neobmedzený vstup + vlek: 15 €
WEB Email

Trate

Bikepark ponúka najväčší počet tratí z pomedzi všetkých bikeparkov na Slovenku - 18.

1. Slovenský pohár


Historický prvá zjazdová trať, na ktorej sa v minulosti konali niekoľko krát preteky Slovenského poháru. Najvýstižnejšia charakteristika trate je „Air DH“, keďže jazdec na tejto trati je viac vo vzduchu ako na zemi. Trať je zjazdná pre všetkých, nakoľko skoky sa dajú obchádzať. Je veľmi rytmická a príjemná, technicky náročnejšou sa stáva až keď treba naháňať stotiny v pretekových podmienkach.

2. Austrália


Je klasická rýchla a otvorená zjazdová trať s minimom umelých prekážok. Najvýraznejšou črtou tejto trate je veľmi strmý a úzky úsek v strede trate, ktorý si zamilujú všetci vyznávači prudkých a rozbitých tratí. Austrália je väčšinou veľmi suchá a i po daždi sa na nej rýchlo opäť práši, podľa čoho aj vznikol jej názov.

3. Fox


Ak máte radi všetky typy točiek a radi skáčete z jednej do druhej, potom FOXa je presne pre Vás. V základe je to nenáročná trať vhodná na zahriatie, ale tak isto sa dá jazdiť do zbláznenia a cibriť svoju techniku prejazdu zákrut. Okrem zákrút na Vás čaká aj viacero skokov, takže sa nudiť určite nebudete! Trať lemuje množstvo líščích nor, z čoho pochádza jej názov…alebo ste si si mysleli že ide o známu bajkovú značku?

4. Comeback


Trať je pomenovaná na počesť návratu jedného známeho bikera na DH scénu. Comeback je zjazdová trať, ktorej najvýraznejšia črta je strmý úsek medzi starými čerešňami a následný traverz. Na chvíľu sa vynára pri štarte dualky, čo sa dá využiť a napojiť sa na ňu, alebo môžte pokračovať opäť do lesa plného preťažení. Vďaka traverzom a koreňom je technicky náročnejšia a vie potrápiť hlavne v mokrejších podmienkach.

5. ERA


Trať a tiahne vľavo od trate Austrália hlbšie do lesa. Je veľmi rytmická, na začiatku plytšia ako Austrália, ale zároveň veľmi rýchla. Jazdcovi neponúka veľa možnosti na oddych nakoľko obsahuje veľké množstvo prvkov. Po plytšom začiaku sa charakter mení a nasleduje množstvo prepružení a horizontov. Užijete si taktiež veľa klopených zákrut, skokov i menší rockgarden.

6. Vito


Je freeridová trať plná točiek a skokov. Začiatok ma spoločný s traťou FOX, po vjazde do lesa sa odpája vpravo a následne sa vinie kanálom, ktorý ponúka množstvo prírodných klopeniek za sebou. Svojou povahou je to trať pre skúsených jazdcov s vyššou obtiažnosťou nakoľko neobsahuje obchádzky. Vito je veľmi obľúbená trať aj pre svoj zaujímavý záver – „Pro Line“ – 5 skokov za sebou.

7. Super Enduro


Je mierne náročný singltrek s hladkým povrchom a veľkým množstvom vĺn a klopených zákrut. Poskytuje zábavu ale zároveň aj výzvy pre bikerov všetkých kategórii. Trať je kopírovateľná bez hrán a dropov a preto je vhodná pre začínajúcich bikerov. Na druhej strane v rýchlom tempe ide o 2 minútový šprint, ktorý preverí okrem vašej techniky aj vašu kondíciu.

Galéria

Galéria obrázkov z Bikeparku Kálnica

Hodnotenia

Hodnotenia Bikeparku Kálnica. Odhodnotiť Bikepark môžeš aj Ty kliknutím na "Pridať hodnotenie".

Example invalid feedback text
Meno alebo prezívku budeme zobrazovať pri Tvojom komentári.
Tvoju emailovú adresu nebudeme nikde zobrazovať.
Image Description
Mino
2018-10-16 22:44:44

Obrovský počet tratí, na ktorých je nasekaných kopec prvkov skvelo vynahradia krátkosť kopca. Takže sa tam zabavý a vyblázni každý. Kopa klopiek, rôznych skokov vĺn či dvojákov, všetkých veľkosti a náročnosti pohladkajú každú bajkerskú dušu ale aj dušu kolesa, nakoľko je o trate parádne starané a sú stale vyšejpované, takže flow je tam taký, že ho môžu rozdávať. Je to čisto bikepark, takže nebiker tam moc nemá čo robiť ale ak si šlapač tak tratí v okolí je hodne. V stredisku stále pribúdajú nové traťe a prvky. Je tam aj kopec skokov či lavíc ktoré sú super na učenie trikov alebo skokov. FREERIDE!!!

Image Description
Andrej
2018-04-14 15:21:09

Klady: Napriek pomerne krátkemu vleku a kopcu je to asi najlepší slovenský bikepark. Všetky možné trate (udržiavané po celý rok), vždy dobrá atmosféra, dobrá dostupnosť a možnosť zajazdiť si takmer celý rok. Zápory: Nebikeri v stredisku nemajú čo robiť. Bufet priemerného gasto gurmána rozhodne neoslní. Naposledy chýbala možnosť umyť bike.

© 2020 Bikeparky.sk. Všetky práva vyhradené · info@bikeparky.sk