Bike park

Malinô Brdo

Mimo sezóny Slovensko Pravidelná prevádzka

Celkové hodnotenie:

26

Popis

Bikepark MALINÔ BRDO s celkovou dĺžkou trás viac ako 10 km patrí medzi top bikerské parky na Slovensku.


Okrem trás pre zjazdové bicyklovanie sú súčasťou parku aj úseky vhodné pre jazdu na horských terénnych kolobežkách. Bicykel, resp. kolobežku vám na štart pohodlne vyvezieme na 8-miestnej kabínkovej lanovke.

V prípade, že nedisponujete špeciálnym zjazdárskym bicyklom, v údolnej stanici kabínkovej lanovky sa nachádza požičovňa a predajňa značkových bicyklov a vybavenia.


Profil

Lokalita: Hrabovská cesta 1679/31,
034 01 Ružomberok, Slovensko
Sezóna: Jún -> Október
Otváracie hodiny: 22.6.-15.9 - denne od 8:30 – 16:30
16.9.-13.10 - víkendy a sviatky od 8:30 - 16:30
Lístok: Celodenný lístok: 22 €
Telefón: +421 44 381 32 08
WEB FACEBOOK Email

Trate

K dispozícii je až 13 trailov pre zjazd na horských bicykloch odstupňovaných podľa náročnosti. Najťažšia, downhillová zjazdovka, spĺňa medzinárodné kritériá a s dĺžkou 2 200 m prekoná výškový rozdiel približne 400 m.

1. Zelená


Ide o najjednoduchšiu trať ideálnu pre úplných začiatočníkov a rodiny s deťmi. Nachádza sa pod vrchnou stanicou lanovky a je prevažne tvorená z lesných ciest a trávnatých plôch. Nie je nič jednoduchšie, ako si v požičovni zobrať bike aj výbavu a pustiť sa dole „tenkrát poprvé“!

2. Modrý zamat


Zoznámte sa s touto freeridovou traťou, ktorá je pre mnohých najobľúbenejšou v Ružomberku. Priamo na štarte sa začína ako samostatná lajna a na 90 % ju tvorí umelo tvarovaný hlinený povrch. Je tu množstvo klopených zákrut (cca 60), skokov, dvojákov, lavíc a vĺn. Je určená rovnako pre začiatočníkov, ako aj pre skúsených jazdcov. Každý si tak v svojom tempe príde na svoje. Rozhodne odporúčame!

3. Low Ryder


Táto trať je určená pre menej skúsených jazdcov a má charakter DH singletracku bez umelých prekážok. Nastupuje sa na ňu z trate č. 2 zhruba po 1,3 km a vychádza na trať č. 4. Ďalej sa môžete napojiť na čísla 1, 2 a 4.

4. Monster dog


Trať pre pokročilých a skúsených jazdcov. Obsahuje množstvo koreňov, kameňov a umelých prekážok – dropov, dvojákov, rockgarden či drevených mostov. Napojíte sa na ňu z Modrého zamatu (trať č. 2) cca po 1,2 km. Do cieľa je možné pokračovať buď po jednotke, alebo dvojke.

5. Intro


Je úvodnou časťou downhillovej lajny. Tvorí ju množstvo koreňov, kameňov, prírodných skokov, ale aj umelý dvoják a gap. Je určená pre „vyjazdenejších“ jazdcov. Má viacstopový charakter. Vychádza na trať číslo 4, po ktorej môžete pokračovať až do samotného cieľa. Pre rozmanitosť jazdenia sa dá vyjsť aj na trať č. 1 alebo 2.

6. OMG


OMG je určená pre pokročilých jazdcov. Tvorí ju okrem prírodného povrchu aj drop pod lanovkou a 20 m dlhá a 60 cm široká lávka. Napojíte sa na ňu z trate č. 2 (Modrý zamat) cca po 700 m. Zhruba po 100 m sa môžete vrátiť späť na Modrý zamat alebo pokračovať k traily č. 4.

7. DH PRO


Trať sa začína na štarte a vedie k Monster dogu (trať č. 4). Je určená je pre najnáročnejších jazdcov. Tvorí ju veľa technicky komplikovaných pasáží, akými sú odklopené traverzy, strminy či koreňové a kamenisté úseky. Z DH PRO je možné pokračovať po traily č. 4, 1 alebo 2.

8. Bidasken


Trať je určená pre najnáročnejších jazdcov s charakterom North Shore Trailu. Okrem typických lesných porastov ju tvoria drevené lávky rôznych tvarov. Na trať sa nastupuje z Modrého zamatu (trať č. 2) zhruba po 1,7 km a vychádza na trať č. 4. Ďalej je možné pokračovať po tratiach č. 1, 2 a 4.

9. Blizzard


Blizzard je trail pre široké spektrum jazdcov. Od začiatočníkov, hardtail jazdcov až po skúsených enduro alebo dh priaznivcov. Je to single trail s veľmi rozmanitým charakterom povrchu. Prírodné aj umelo tvarované pasáže vedú striedavo po lúkach a lesoch, ktoré sú plné jednoduchých a mierne náročných prekážok. Odporúčame každému xc trail, allmountain, enduro, freeride/dh jazdcovi.

10. Enzed


Trať ENZED je určená najnáročnejším jazdcom. Technicky náročný a strmý terén vás preverí v množstve utiahnutých zákrut, odklopených pasáží, takmer v celej dĺžke je trať pokrytá množstvom koreňov a skál. Najnáročnejšie miesto sa nachádza v prvej polovici trate a tvoria ho dva veľké kamenné schody (double drop) s dopadom do strmého koreňového svahu.

11. Malina


Novovybudovaný trail začína pri vrcholovej stanici sedačkovej lanovky, pokračuje po lyžiarskej zjazdovke ľahkými zákrutami do sedla pod vrcholom Malinného Brda. Po približne 1000 m trail vchádza do blízkeho lesa, kde je niekoľko točeniek a nekôr vychádza opäť na Vlkolínsku zjazdovku, ktorú križuje a traverzom smeruje k údolnej stanici štvorsedačky.

12. Suchá


Trať začína opäť na vrchole Malinného Brda pri sedačkovej lanovke, ale ihneď vchádza do lesa strmším zjazdom a napája sa na šotolinovú cestu kombinovanú s rozbitou asfaltkou. Ústí na Vlkolínskych lúkach pri Mini Zoo pod vrcholom Sidorovo.

13. Ederlička


Najkratšia trasa, ktorá začína na vrchole Malinného Brda smeruje po lyžiarskej zjazdovke a po 400m prudko odbáča do lesa, kde miernym traverzom pokračuje popri chate Mederlička kde sa spája s predchádzajúcou trasou.

Galéria

Galéria obrázkov z Bikeparku Malinô Brdo

Hodnotenia

Hodnotenia Bikeparku Malinô Brdo. Odhodnotiť Bikepark môžeš aj Ty kliknutím na "Pridať hodnotenie".

Example invalid feedback text
Meno alebo prezívku budeme zobrazovať pri Tvojom komentári.
Tvoju emailovú adresu nebudeme nikde zobrazovať.
Image Description
Mino
2018-05-30 19:33:53

Tento bikepark bol posledné roky hodne kritizovaný za slabé služby, neochotný personál, absenciu servisu či obchodu a hlavne nestaranie sa o trate. Bohužiaľ toto všetko môžem potvrdiť aj z vlastnej skúsenosti a je to naozaj smutné, nakoľko je v tomto stredisku naozaj veľký potenciál ako to už bolo niekoľko krát spomenuté. Otváračku som nestihol no bol som tam zhruba o týždeň neskôr. Neviem čo ich inšpirovalo alebo či ich len osvietilo no začali sa o traťe starať ba dokonca aj personál bol už o niečo milší a ochotnejší. Nebolo to úplne ideálne a stále ja na čom pracovať no je to posun oproti minulým rokom. Služby sú slabšie a stále chýba servis či obchod (čo je v bikeparku samozrejmosťou), kde si kúpiš alebo opravíš, keď sa niečo zničí. Snáď do budúcna odstránia a vylepšia aj tieto nedostatky.

Image Description
Andrej
2018-04-14 15:20:39

Klady: Alpský typ bikeparku. Rozmanité trate od enduro až po ťažké čierne. Super dostupnosť v peknej prírode. V stredisku sa nenudí ani tvoja mamka s mladšou sestrou, keď dojdu bez biku. Zápory: Pokrivkávajúce služby. V bike požičovni nemajú na predaj ani dušu, ak náhodou prepichneš. Oplatí sa prísť začiatkom sezóny, lebo úpravu tratí tu moc neriešia.

Image Description
kavopic
2018-04-14 15:19:54

Klady: Vyvoz lanovkou, ubytko, obcerstvenie, jednoduche trate. Zápory: Nestaranie sa o trate, nerocne-nebezpecne trate, inovacie spocivaju stylom: nepostarame sa o trate ale namiesto toho spravime dalsiu ktoru budeme mat na salame dalsiu sezonu. Stredisko ma potencial ale vyuziva ho na 40%.

© 2020 Bikeparky.sk. Všetky práva vyhradené · info@bikeparky.sk