BikeParkPravidelná prevádzka

Bikepark MALINÔ BRDO

Bikepark MALINÔ BRDO s celkovou dĺžkou trás viac ako 10 km patrí medzi top bikerské parky na Slovensku.

K dispozícii je až 13 trailov pre zjazd na horských bicykloch odstupňovaných podľa náročnosti. Najťažšia, downhillová zjazdovka, spĺňa medzinárodné kritériá a s dĺžkou 2 200 m prekoná výškový rozdiel približne 400 m.

Okrem trás pre zjazdové bicyklovanie sú súčasťou parku aj úseky vhodné pre jazdu na horských terénnych kolobežkách. Bicykel, resp. kolobežku vám na štart pohodlne vyvezieme na 8-miestnej kabínkovej lanovke.

V prípade, že nedisponujete špeciálnym zjazdárskym bicyklom, v údolnej stanici kabínkovej lanovky sa nachádza požičovňa a predajňa značkových bicyklov a vybavenia.


TRATE

[googlemap src=“https://www.google.com/maps/d/embed?mid=19zYoCtiI9BjnHwHu24WxgdDRe5g“]

č.NázovDĺžka [m]Priemerný
sklon [%]
Prevýšenie
[m]
Obtiažnosť
1.Zelená43009,2397Nízka
2.Modrý zamat330012,1392Pokročilá
3.Low ryder50017,269Pokročilá
4.Monster dog160014,5232Vysoká
5.Intro50015,477Veľmi vysoká
6.OMG25024,847Veľmi vysoká
7.DH PRO100019,9199Veľmi vysoká
8.Bidasken80011,592Veľmi vysoká
9.Blizzard41009,7392Pokročilá
10.ENZED105020200Veľmi vysoká
11.Malina220010280Pokročilá
12.Suchá30008,5380Nízka
13.Ederlička8008100Nízka

1. Zelená

Ide o najjednoduchšiu trať ideálnu pre úplných začiatočníkov a rodiny s deťmi. Nachádza sa pod vrchnou stanicou lanovky a je prevažne tvorená z lesných ciest a trávnatých plôch. Nie je nič jednoduchšie, ako si v požičovni zobrať bike aj výbavu a pustiť sa dole „tenkrát poprvé“!


2. Modrý zamat

Zoznámte sa s touto freeridovou traťou, ktorá je pre mnohých najobľúbenejšou v Ružomberku. Priamo na štarte sa začína ako samostatná lajna a na 90 % ju tvorí umelo tvarovaný hlinený povrch. Je tu množstvo klopených zákrut (cca 60), skokov, dvojákov, lavíc a vĺn. Je určená rovnako pre začiatočníkov, ako aj pre skúsených jazdcov. Každý si tak v svojom tempe príde na svoje. Rozhodne odporúčame!


3. Low Ryder

Táto trať je určená pre menej skúsených jazdcov a má charakter DH singletracku bez umelých prekážok. Nastupuje sa na ňu z trate č. 2 zhruba po 1,3 km a vychádza na trať č. 4. Ďalej sa môžete napojiť na čísla 1, 2 a 4.


4. Monster dog

Trať pre pokročilých a skúsených jazdcov. Obsahuje množstvo koreňov, kameňov a umelých prekážok – dropov, dvojákov, rockgarden či drevených mostov. Napojíte sa na ňu z Modrého zamatu (trať č. 2) cca po 1,2 km. Do cieľa je možné pokračovať buď po jednotke, alebo dvojke.


5. Intro

Je úvodnou časťou downhillovej lajny. Tvorí ju množstvo koreňov, kameňov, prírodných skokov, ale aj umelý dvoják a gap. Je určená pre „vyjazdenejších“ jazdcov. Má viacstopový charakter. Vychádza na trať číslo 4, po ktorej môžete pokračovať až do samotného cieľa. Pre rozmanitosť jazdenia sa dá vyjsť aj na trať č. 1 alebo 2.


6. OMG

OMG je určená pre pokročilých jazdcov. Tvorí ju okrem prírodného povrchu aj drop pod lanovkou a 20 m dlhá a 60 cm široká lávka. Napojíte sa na ňu z trate č. 2 (Modrý zamat) cca po 700 m. Zhruba po 100 m sa môžete vrátiť späť na Modrý zamat alebo pokračovať k traily č. 4.


7. DH PRO

Trať sa začína na štarte a vedie k Monster dogu (trať č. 4). Je určená je pre najnáročnejších jazdcov. Tvorí ju veľa technicky komplikovaných pasáží, akými sú odklopené traverzy, strminy či koreňové a kamenisté úseky. Z DH PRO je možné pokračovať po traily č. 4, 1 alebo 2.


8. Bidasken

Trať je určená pre najnáročnejších jazdcov s charakterom North Shore Trailu. Okrem typických lesných porastov ju tvoria drevené lávky rôznych tvarov. Na trať sa nastupuje z Modrého zamatu (trať č. 2) zhruba po 1,7 km a vychádza na trať č. 4. Ďalej je možné pokračovať po tratiach č. 1, 2 a 4.


9. Blizzard

Blizzard je trail pre široké spektrum jazdcov. Od začiatočníkov, hardtail jazdcov až po skúsených enduro alebo dh priaznivcov. Blizzard je single trail, čiže jednostopová trať s veľmi rozmanitým charakterom povrchu. Prírodné aj umelo tvarované pasáže vedú striedavo po lúkach a lesoch, ktoré sú plné jednoduchých a mierne náročných prekážok v podobe terénnych vĺn, malých skokov, výskokov/step-upov, drevených lávok, klopených aj neklopených zákrut a niekoľkých jednoduchých korenistých a kamenistých pasáží.
Nízky priemerný sklon a spomaľovacie výjazdy sa postarajú o plynulý flow bez ostrého brzdenia a celková dĺžka a hravosť trailu zľahka precvičí nielen vašu „techniku“ ale aj „fyzičku“. Odporúčame každému xc trail, allmountain, enduro, freeride/dh jazdcovi.


10. Enzed

Trať ENZED je určená najnáročnejším jazdcom. Je postavená v spolupráci s jazdcami svetového formátu jazdiacimi v medzinárodnom profesionálnom zjazdovom tíme Banshee Factory Racing Team na čele s Matejom Charvátom. Technicky náročný a strmý terén vás preverí v množstve utiahnutých zákrut, odklopených pasáží, takmer v celej dĺžke je trať pokrytá množstvom koreňov a skál. Najnáročnejšie miesto sa nachádza v prvej polovici trate a tvoria ho dva veľké kamenné schody (double drop) s dopadom do strmého koreňového svahu. V druhej polovici vedie trať technicky náročným traverzom.
ENZED ponúka to najťažšie, čo môžete v Bike Parku nájsť. Jej náročnosť je za vlhka ešte vyššia a za dažďa narastá niekoľkonásobne. Preto si ju už od prvého otvorenia obľúbilo veľké množstvo jazdcov jazdiacich zjazdové preteky nielen u nás, ale aj vo svete. Na trať sa dostanete po trati č. 7 DH PRO, kde je potrebné po cca 100 m odbočiť doprava. Z ENZED môžete do cieľa pokračovať po tratiach č. 4, 1 alebo aj 2.


11. Malina

Novovybudovaný trail začína pri vrcholovej stanici sedačkovej lanovky, pokračuje po lyžiarskej zjazdovke ľahkými zákrutami do sedla pod vrcholom Malinného Brda. Tento úsek ponúka nádherné panoramatické výhľady na Chočské vrchy, Západné a Nízke Tatry. Po približne 1000 m trail vchádza do blízkeho lesa, kde je niekoľko točeniek a nekôr vychádza opäť na Vlkolínsku zjazdovku, ktorú križuje a traverzom smeruje k údolnej stanici štvorsedačky.


12. Suchá

Trať začína opäť na vrchole Malinného Brda pri sedačkovej lanovke, ale ihneď vchádza do lesa strmším zjazdom a napája sa na šotolinovú cestu kombinovanú s rozbitou asfaltkou. Ústí na Vlkolínskych lúkach pri Mini Zoo pod vrcholom Sidorovo.


13. Ederlička

Najkratšia trasa, ktorá začína na vrchole Malinného Brda smeruje po lyžiarskej zjazdovke a po 400m prudko odbáča do lesa, kde miernym traverzom pokračuje popri chate Mederlička kde sa spája s predchádzajúcou trasou.


GALÉRIA

4 1 vote
Kvalita a počet tratí
2 1 vote
Služby
3.7 3 votes
Celkové hodnotenie
guest
3 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kavopic
kavopic
2 years ago
Celkové hodnotenie :
     

Klady: Vyvoz lanovkou, ubytko, obcerstvenie, jednoduche trate.
Zápory: Nestaranie sa o trate, nerocne-nebezpecne trate, inovacie spocivaju stylom: nepostarame sa o trate ale namiesto toho spravime dalsiu ktoru budeme mat na salame dalsiu sezonu. Stredisko ma potencial ale vyuziva ho na 40%.

Andrej / www.bicyklizmus.sk
Andrej / www.bicyklizmus.sk
2 years ago
Celkové hodnotenie :
     

Klady: Alpský typ bikeparku. Rozmanité trate od enduro až po ťažké čierne. Super dostupnosť v peknej prírode. V stredisku sa nenudí ani tvoja mamka s mladšou sestrou, keď dojdu bez biku.
Zápory: Pokrivkávajúce služby. V bike požičovni nemajú na predaj ani dušu, ak náhodou prepichneš. Oplatí sa prísť začiatkom sezóny, lebo úpravu tratí tu moc neriešia.

Mino
Mino
2 years ago

Kvalita a počet tratí :       Služby :       Celkové hodnotenie :       Tento bikepark bol posledné roky hodne kritizovaný za slabé služby, neochotný personál, absenciu servisu či obchodu a hlavne nestaranie sa o trate. Bohužiaľ toto všetko môžem potvrdiť aj z vlastnej skúsenosti a je to naozaj smutné, nakoľko je v tomto stredisku naozaj veľký potenciál ako to už bolo niekoľko krát spomenuté. Otváračku som nestihol no bol som tam zhruba o týždeň neskôr. Neviem čo ich inšpirovalo alebo či ich len osvietilo no začali sa o traťe starať ba dokonca aj personál bol už o niečo milší a… Read more »

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close